Ostatnie wiadomości

Strony1
1
Na Sygnale !!! w Pabianicach / Gdzie jest Patryk. Policja od ...
Ostatnia wiadomość przez admin - Sie 10, 2022, 22:44
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach poszukują zaginionego 17-letniego Patryka Gromana.

Nastolatek ostatni raz był widziany w niedzielę 7 sierpnia.

Pabianiczanin ma 180 cm wzrostu, sylwetkę mocnej budowy, jasne, niebieskie oczy, włosy: jasne z irokezem na środku
Ubrany był w spodenki koloru niebieskiego, ciemny t-shirt, ciemne obuwie. Brak znaków szczególnych.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego lub mające jakiekolwiek informacje o losie mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Kontakt telefoniczny pod numerem: 693-997-273  do Wydziału Kryminalnego lub tel do dyżurnego jednostki 47 8424 301, 47 8424 302 całodobowo. Policja zapewnia anonimowość!
2
Na Sygnale !!! w Pabianicach / Pabianice dołączyły do społecz...
Ostatnia wiadomość przez admin - Sty 22, 2021, 15:03
You cannot see attachments on this board.

Zakup biletów w Elblągu i w Pabianicach oraz wygodne regulowanie należności za parkowanie na terenie kompleksu Hevelianum w Gdańsku - od stycznia jest to możliwe w aplikacji mPay.

Coraz chętniej korzystamy z mobilnych kanałów by szybko oraz wygodnie zrealizować bieżące płatności. Dotyczy to m.in. zakupu biletów komunikacji miejskiej, jak i wnoszenia opłat za parkowanie.

Elbląg i Pabianice dołączyły do społeczności mPay, Rzeszów z biletami okresowymi
Od 1 stycznia br. przejazd autobusem i tramwajem w Elblągu opłacimy w aplikacji mPay. Zakupimy w niej bilety jednorazowe i 24-godzinne. W Pabianicach mieszkańcy zyskali dostęp do wszystkich biletów oferowanych przez tamtejszy MZK. Szybko i wygodnie uregulują tam opłaty za przejazd jednorazowo -bez konieczności stania w kolejce w punkcie stacjonarnym - jak również dokonają zakupu biletu okresowego (14-, 30- i 90-dniowy) w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Od początku stycznia również rzeszowianie otrzymali nowe możliwości. Oprócz dostępu za pośrednictwem mPay do biletów jednorazowych i czasowych, mogą również nabyć te okresowe. Znacznie wcześniej mogli natomiast korzystać z szybkiej i korzystnej finansowo opcji regulowania należności za postój auta w strefie płatnego parkowania.

Parkingi Hevelianum (Gdańsk) już w aplikacji mPay
Od początku roku przez aplikację mPay uregulujemy również opłatę za postój samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych na terenie Hevelianum w Gdańsku. Ufortyfikowane wzgórze o wysokości ok. 50 m n.p.m., które zajmuje obszar ponad 20 ha na Górze Gradowej, to dobra opcja na spędzenie miło czasu, nawet w przypadku czasowego zamknięcia ekspozycji wewnątrz kompleksu naukowo-rozrywkowego. Kto jeszcze go nie odwiedził, niech żałuje. Kto planuje odwiedzić warto, by wiedział o nowych udogodnieniach dzięki mPay.
3
Usługi / Pomiary Elektryczne Pabianice
Ostatnia wiadomość przez pomiaryelektryczne - Paź 28, 2020, 18:50
Witam,
Serdecznie polecam usługi okresowych pięcioletnich i rocznych przeglądów elektrycznych w Pabianicach. Potrzebne do ubezpieczenia nieruchomości, dla inspekcji pracy i nadzoru budowlanego. Więcej na :

www.pomiaryelektrycznepabianice.pl
4
Koronawirus (COVID-19) w Pabianicach / Pabianice w czerwonej strefie ...
Ostatnia wiadomość przez admin - Paź 18, 2020, 00:07
Od 17 października w strefach czerwonych, do których należą Pabianice, poszerza się lista zakazów i nakazów związanych z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku (19 października) dołączą do nich kolejne.

Co nas obowiązuje?

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Za brak maseczki grozi mandat w wysokości 500 złotych. Może także zostać skierowany wniosek do Sanepidu o nałożenie grzywny. Wówczas kara może sięgnąć nawet 30 tys. złotych. To, czy pabianiczanie respektują rozporządzenie, sprawdzają policjanci i strażnicy miejscy. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczek, powinny mieć przy sobie stosowne zaświadczenie.


W sklepach wróciły limity dla klientów. Od dziś na 15 m kw. w dużych marketach (powyżej 100 m kw) może przebywać 1 osoba. W sklepach, których powierzchnia wynosi poniżej 100 m. kw. - 5 osób na 1 kasę. W dni powszednie od 10.00 do 12.00 obowiązują "godziny dla seniorów". W tym czasie TYLKO osoby 60+ mogą wchodzić do sklepów (nie dotyczy: sklepy odzieżowe, budowlane, markety ze sprzętem RTV AGD).

W czasie uroczystości religijnych (bez względu na rodzaj), w kościołach, na 7 metrach kw. może przebywać 1 osoba.

W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Od 6.00 do 21.00 - w tych godzinach mogą być czynne lokale gastronomiczne. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos. Zajęty może być co drugi stolik.

W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).


Od dziś nie skorzystamy rekreacyjnie z siłowni, aquaparków i pływalni. Wyjątkiem są osoby, które:

są pacjentami i korzystają z nich leczniczo

uprawiają sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych

korzystają z nich w ramach zajęć na uczelni lub w szkole (uczniowie lub studenci)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pabianicach informuje, że posiadacze kart abonamentowych na basen, będą mieli możliwość przedłużenia jej ważności po wznowieniu działalności pływalni (zgodnie ze stanem z dnia 17 października 2020 roku).

W strefie czerwonej obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej czyli: łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp.

Od 19 października wejdzie w życie zakaz wyprawiania wesel, konsolacji itp. imprez okolicznościowych.


Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

autobusami miejskimi może podróżować tyle osób, ile wynosi 30% liczby miejsc siedzących i stojących. W przypadku autobusów MZK będzie to 28 osób. Połowa miejsc siedzących nadal będzie musiała pozostawać wolna. W przypadku autobusów przegubowych BP Tour obsługujących linię Z41 limit liczby pasażerów będzie wynosił 46 osób. Autobusami ZKM Łask obsługujących linię D pojedzie do 28 pasażerów

wydarzenia sportowe mają odbywać się bez udziału publiczności

w wydarzeniach kulturalnych może być zajętych przez publiczność maksymalnie 25 proc. miejsc.
Strony1